28 czerwca 2014r. odbył się kolejny Dzień Zesławic. Tym razem mieszkańcy bawili się pod hasłem „Smoczego Pikniku”, co miało związek z otwarciem nowego tzw.”smoczego skweru”. W uroczystym otwarciu uczestniczyli oprócz mieszkańców także zaproszeni goście – prezydent Jacek Majchrowski, radny Tomasz Urynowicz, przewodniczący Rady Dzielnicy XVII Stanisław Madej oraz liczne grono członków Rady Dzielnicy XVII, na czele z p.Leszkiem Zaleńskim, który jest radnym z tego okręgu i był jednym z głównych orędowników powstania skweru.
Spod sceny na plac zabaw prowadziła ich liczna parada smoków. Goście podczas otwarcia dokonali symbolicznego przecięcia wstążek i wypuścili w powietrze wraz z mieszkańcami dziesiątki balonów, także nawet z daleka było widać, że w Zesławicach trwa zabawa.

smoczy1-714x1024

Następnie organizatorzy wręczyli gościom tytuły „Przyjaciela Smoczego Skweru” i rozpoczęła się część nieoficjalna. Na scenie można było zobaczyć przedstawienie przygotowane przeze Zesławickie Centki, pokaz smoczej zumby, a także posłuchać występów Zuzi Początek – wschodzącej zesławickiej gwiazdy muzycznej, a następnie zespołu Exodus. Poza tym w okolicy ustawiono dmuchany zamek, miasteczko gaśnicze, stoiska gastronomiczne i wiele innych atrakcji dla starszych i młodszych.

2014-06-28 16.42.48

Pogoda sprzyjała, mieszkańcy oraz goście dopisali, impreza była jak najbardziej udana. Należą się ogromne podziękowania dla organizatorów tego wydarzenia, czyli przede wszystkim Stowarzyszenia Sympatyków Zesławic „Bez Granic” na czele z p.prezes Ewą Mauer, które od wielu lat dba o wygląd i rozwój osiedla. Wydarzenie nie odbyłoby się także bez wsparcia Rada Dzielnicy XVII. Patrząc na zaangażowanie organizatorów, można być przekonanym, że za rok Dzień Zesławic będzie na pewno równie udany.
 
[nggallery id=4]