Poznajcie mnie

Nazywam się Łukasz Sęk. Urodziłem się 4 czerwca 1989 r. i całe życie mieszkam w Nowej Hucie.

Ukończyłem Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące na osiedlu Piastów. Naukę kontynuowałem na Uniwersytecie Ekonomicznym (kierunek ekonomia i zarządzanie) oraz w Akademii Górniczo-Hutniczej (podyplomowo kierunek marketing internetowy).

Od wielu lat biorę czynny udział w lokalnym wolontariacie i współpracuję z organizacjami pozarządowymi. Ponadto, jestem prezesem Nowohuckiego Klubu Szachowego. Zgłaszałem także projekty do budżetu obywatelskiego, często z sukcesem.

Moi rodzice są nauczycielami – mama Urszula od ponad 30 lat naucza języka polskiego w szkole na osiedlu Na Stoku, natomiast ojciec Grzegorz zajmuje stanowisko nauczyciela fizyki i astronomii w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach.
Wolny czas poświęcam swoim zainteresowaniom – podróżom, gotowaniu, wycieczkom rowerowym, a także czytaniu literatury faktu oraz książek biograficznych.

Doświadczenie

W  latach 2014 – 2018 byłem członkiem Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. W wyborach samorządowych w roku 2018 zostałem wybrany do Rady Miasta Krakowa. W Radzie Miasta pracuję w Komisjach: Innowacji, Funduszy Europejskich i Metropolii (jako przewodniczący), Promocji i Turystyki, Dialogu Obywatelskiego, Infrastruktury, Sportu i Kultury Fizycznej oraz Rewizyjnej. W trakcie kadencji złożyłem ponad 360 interpelacji oraz interweniowałem w prawie 200 zgłoszonych przez Was sprawach. Spotykaliśmy się na dyżurach oraz na kilkunastu zorganizowanych przeze mnie spotkaniach dotyczących najważniejszych lokalnie kwestii. Pełnię również funkcję wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Krakowie.

Na co dzień pracuję w Komisjach:

  • Jako przewodniczący – Innowacji, Funduszy Europejskich i Metropolii
  • Promocji i Turystyki

  • Dialogu Obywatelskiego

  • Infrastruktury

  • Sportu i Kultury Fizyczne

  • Rewizyjnej

W wyborach na Prezydenta Krakowa popieram Aleksandra Miszalskiego! 

Napisz do mnie