Od 1 stycznia do 22 grudnia 2018 roku doszło na ulicy Długiej do 123 zatrzymań ruchu tramwajowego (źródło). Od początku 2019 roku sytuacja się powtarza, doszło już do kilku zatrzymań pomimo tego, że jest dopiero 10 stycznia. Razem z radnym Aleksandrem Miszalskim zgłosiliśmy projekt uchwały kierunkowej do Prezydenta Krakowa w tej sprawie. Apelujemy o podjęcie działań mających zapewnić przejezdność dla tramwajów m.in. poprzez rozważenie zastosowanie innowacyjnych rozwiązań takich jak czujniki lub kamery sprawdzające czy trasa jest przejezdna połączone z sygnalizacją świetlną i dźwiękową umieszczoną przy miejscach postojowych. Z wielu stron padają pomysły aby po prostu zlikwidować miejsca parkingowe w ciągu ulicy Długiej, takie rozwiązanie na pewno byłoby skuteczne, jednak spowodowałoby bardzo duże problemy dla okolicznych mieszkańców i dostawców towarów do sklepów. Nie możemy karać tych osób za to, że niektórzy kierowcy nie potrafią zaparkować w odpowiedni sposób. Uchwała zostanie poddana pod głosowanie prawdopodobnie na sesji Rady Miasta w dniu 30 stycznia.

[su_button url=”https://lukaszsek.pl/wp-content/uploads/2019/01/U-przejazd-ul.-Długa.pdf” target=”blank” style=”soft” background=”#324752″ size=”5″ radius=”0″]TREŚĆ UCHWAŁY[/su_button]

Po przedstawieniu projektu uchwały członkowie grupy Platforma Komunikacyjna Krakowa zaproponowali żeby rozważyć także opcję wprowadzenia na ul. Długiej separatorów. Na podstawie tego zgłoszenia przygotowaliśmy razem z Aleksandrem Miszalskim autopoprawkę do projektu uchwały.

[su_button url=”https://lukaszsek.pl/wp-content/uploads/2019/01/autpoprawka116.pdf” target=”blank” style=”soft” background=”#324752″ size=”5″ radius=”0″]TREŚĆ AUTOPOPRAWKI[/su_button]

Uchwała została przyjęta jednogłośnie na sesji Rada Miasta 30 stycznia 2019. Teraz będziemy śledzić jej realizację i czekać na efekty.